BIURO OCHRONY 
OMEGA

tel. 32 729 83 73 do 74  | fax 32 729 83 75

TELEOPIEKA OSÓB STARSZYCH

Teleopieka osób starszych

Czasami masz przyjaciół i członków rodziny, którzy nie mogą funkcjonować bez Twojej pomocy z powodu ich starości, niepełnosprawności lub złego stanu zdrowia. 

Niestety starość niesie za sobą niezdolność do wykonywania czasem najprostszych rzeczy.
Starsi i schorowani ludzie potrzebują więcej uwagi i opieki niż ktokolwiek inny na tym świecie. Chwila zaniedbania z Państwa strony może przynieść wiele szkód dla Tych, których tak bardzo kochamy.

Faktem jest to, że nie jesteśmy w stanie przebywać wokół bliskich cały czas. Przecież nasze życie ma swój rytm i mamy wiele innych obowiązków. Jednak, gdy odczuwasz strach i wiesz, że niezdolność do przebywania wokół nich może kosztować zbyt wiele mamy dla Państwa rozwiązanie.

 

Monitoring osób starszych - rozwiązanie problemu.

Mają Państwo teraz możliwość monitorowania swoich bliskich zapewniając im pełne bezpieczeństwo. Jeśli nie ma nikogo wokół nich, nie musicie się martwić, Alarm SOS jest po to, aby im pomóc.

zegarekTeleopieka

Dla naszych Klientów seniorów oferujemy usługę TELEOPIEKI.
U Klienta montujemy specjalne urządzenie – system wezwania pomocy medycznej.
Klient w momencie zagrożenia (zasłabnięcia lub utraty przytomności) naciska czerwony przycisk alarmowy. 

Nasze Centrum Monitorowania otrzymuje wiadomość o wezwaniu pomocy medycznej. Według ustalonych procedur zawiadamiamy służby ratownicze oraz monitorujemy zaistniałą sytuację, aż do udzielenia pierwszej pomocy pozostając w międzyczasie w kontakcie z rodziną Klienta, informując ich na bieżąco o czynnościach wykonywanych u osoby monitorowanej.
Warto podkreślić, że operator dysponuje szczegółowymi danymi o osobie, która wzywa pomocy takimi jak: kontakt do bliskich, dane o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach i miejscu ich przechowywania.

Oprócz „czerwonego przycisku” osoba samotna dysponuje także „zielonym przyciskiem” służącym jej do kontaktu z pracownikiem Stacji Monitorowania celem rozmowy lub uzyskania informacji. Osoby starsze mogą czuć się samotne i potrzebować czasami krótkiej rozmowy tak ważnej w danej chwili.

Przycisk ten może być próbą wołania o pomoc, dlatego ta usługa jest bardzo ważna i ma na celu ocenę stanu psychicznego Klienta oraz powiadomienie rodziny o potrzebie niezwłocznej interwencji.

 

 

lokalizacja osób

Lokalizacja osób

Jeżeli bliska Ci osoba ma tendencje do gubienia się nie czekaj, aż dojdzie do tragedii. Spraw by nawet zagubiona dała się szybko odnaleźć. Zrobisz to z GPS-MT90.

Monitoring osób starszych GPS-MT90 to skuteczny sposób zapobiegania zaginięciom osób starszych.

Rozwiązanie to oparte jest na niewielkim urządzeniu, które noszone przez osobę starszą w specjalnym etui pozwala na szybkie jej zlokalizowania w chwili zaginięcia.

GPS-MT90 daje większy spokój zarówno podczas codziennej opieki nad bliską osobą jak i w sytuacji zagubienia.

GPS-MT90 daje Ci:

 

  • możliwość błyskawicznego zlokalizowania osoby zaginionej,
  • natychmiastową informację w przypadku gdy osoba starsza opuści obszar zdefiniowany jako bezpieczny,
  • więcej swobody dla siebie

 

Ponadto osoba starsza otrzymuje możliwość:

 

  • błyskawicznego wezwania pomocy w chwili zagrożenia,
  • powiadomienia swoich bliskich gdzie jest gdy się zgubi

 

Drukuj